info@niezastapieni.org

Niezastąpione wsparcie
dla Rodzin Zastępczych.

Chcemy podzielić się z Wami, co udało się nam zrobić w ostatnim czasie.

Od momentu startu Niezastąpionych w ramach Programu „Na wejście”nasze wsparcie otrzymały już 4 rodziny zastępcze. Program ten wspiera rodziny, które przyjmując dziecko, często nie mają nic na tzw. “wejście”. Staramy się zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą przydać się w pierwszych dniach czy też tygodniach od przyjęcia dziecka.  Zależy nam, aby rodzina nie musiała martwić się o najpotrzebniejsze produkty. 

Mocno wspierającym nas ekspertem jest Edyta Wojtasińska, która sama stała się mamą zastępczą i wraz ze swoim mężem Jarosławem
od 1997 r. tworzą „Niezastąpioną rodzinę” . W tym czasie przyjęli do swojego domu aż 36 dzieci.

Z indywidualnego wsparcia Edyty skorzystały 4 rodziny. Podczas rozmowy mogli Oni podzielić się swoimi obawami, zadać nurtujące ich pytania i uzyskać potrzebne wsparcie.

Odbyły się 3 spotkania z ekspertem dla rodzin chcących zostać rodziną zastępczą w naszej grupie o rodzicielstwie zastępczym. Ekspertem była Edyta Wojtasińska, która dzieliła się swoim doświadczeniem i odpowiadała na pytania osób obecnych na webinarach.

Odpowiedzieliśmy już blisko na 250 maili, które do nas przesłaliście z pytaniami dotyczącymi m.in.  tego: „Jak zostać rodziną zastępczą?”, “Czy rodzicielstwo zastępcze jest dla mnie?”, „Na jakie wsparcie mogę liczyć od Niezastąpionych? . Staraliśmy się jak najszybciej odpisywać na Wasze pytania, choć na początku mieliśmy małe opóźnienia 😉 . 

Jesteśmy również z Wami w stałym kontakcie na Messengerze i na bieżąco odpisujemy na Wasze pytania.

Jeśli macie pytania piszcie.