info@niezastapieni.org

Wsparcie dla Niezastąpionych Rodzin Zastępczych

 

Powyższe liczby pokazują jedynie zakres naszych działań w ramach programów wsparcia, które oferujemy dla osób które zostają rodziną zastępczą lub już nią są.

Cieszymy się, że w ramach stworzonych programów mogliśmy pomóc 13 rodzinom zastępczym i dzieciom które znajdują się w nich znajdują. To dzięki wsparciu naszych sponsorów Fundacji Służąc Życiu i Fundacji Nasze Dzieci Kornice jak również dzięki wpłatom osób prywatnych możemy służyć pomocą rodzinom zastępczym.  

Nasz pomoc nie skupia się jedynie na wsparciu finansowym. Pomagamy rodzinom również wspierając ich w trudnościach dnia codziennego. Oferujemy możliwość rozmowy z  psychologiem, pedagogie i z doświadczonymi rodzicami zastępczymi, którzy służą radą i pomocą w  trudnych momentach rodziców zastępczych.

Do tej pory przeprowadziliśmy również 7 webinariów z ekspertem dla osób rozważających i przygotowujących się do zostania rodziną zastępczą. Uczestnicy tych spotkań jak również oglądający je później przekazują nam, że są dla nich niezastąpionym źródłem praktycznej wiedzy.

            W październiku społeczność Niezastąpionych Rodzin Zastępczych powiększyła się o kolejne trzy  rodziny zastępcze. Cieszymy się z każdej nowej rodziny która przyjmuje do siebie dzieci które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach. Stworzyły one kochający i bezpieczny dom dla ośmiorga dzieci.