info@niezastapieni.org

Wrzesień u “Niezastąpionych”

            Chcemy podzielić się z Wami kilkoma naszymi działaniami z września.
We wrześniu zorganizowaliśmy dwa spotkania z ekspertem dla osób, które planują zastać rodziną zastępczą lub są w czasie procesu stawania się rodziną zastępczą.
Na pierwszym mamy zastępcze – Ania i Róża, dzieliły się jak być rodziną zastępczą jak “singiel”.

Na drugim – Jarosław Wojtasiński, tata zastępczy, wraz z żoną od wielu lat tworzą rodzinę zastępczą – dzielił się, czym dla niego jest rodzicielstwo zastępcze. Jak radzić sobie z emocjami w kontaktach z dziećmi.

Webinary będą odbywać się regularnie, co dwa tygodnie i wszystkich Was na nie zapraszamy.


             We wrześniu pomogliśmy kolejnej rodzinie w ramach programu „NA WEJŚCIE”. Przyjęli Oni do siebie dwóch cudownych chłopców Szymona i Nikodema. Chłopcy byli bardzo zaniedbani, starszy chłopiec, pomimo, że ma 3 lata nic nie mówił, trudno było się z nim porozumieć. Po trzech tygodniach pobytu u nowej rodziny chłopiec zaczął wypowiadać pojedyncze słowa.

Ponieważ dzieci przyjechały bez niczego, rodzice musieli zakupić im ubranka, środki czystości, zabawki, fotelik oraz mebelki do ich nowego pokoju. Chłopcy byli bardzo zaniedbane.

 

           Na bieżąco odpowiadamy na wasze pytania wysyłane na Messenger i na naszego maila. Cieszymy się, że coraz więcej osób dołącza do naszej „Niezastąpionej” społeczności i chce włączać się w działo „Niezastąpionych Rodzin Zastępczych”.