info@niezastapieni.org

Wsparcie finansowe i rzeczowe

Poznaj 5 programów wsparcia Niezastąpionych

 1. JAK MOGĘ SIĘ ZGŁOSIĆ ?
  przy każdym programie znajdziesz formularz zgłoszeniowy do danego programu.

 2. JAKIE ZASADY MUSZĘ SPEŁNIĆ?
  – wypełnić wniosek 
  – wysłać mail z informacją o wypełnieniu wniosku 
  – prześlij dokumenty wymagane we wniosku,

 3. BĄDŹ Z NAMI W KONTAKCIE
  od czasu do czasu napiszcie co u Was słychać, jesteście dla nas Ważni i pragniemy pozostawać z Wami w kontakcie

 4. Nie przekazujemy wsparcia w formie pieniężnej, nasza pomoc polega na zakupie potrzebnych rzeczy, sfinansowaniu zajęć lub dofinansowaniu leczenia.

PROGRAM “NA WEJŚCIE"

Zdarza się, że dzieci trafiają do rodzin zastępczych jedynie z tym, co mają na sobie. Czasem jest to jedynie to co mają przy sobie. Zakup ubrań, butów, książek i zeszytów, ręczników, pościeli i przystosowanie pokoju – to duży jednorazowy wydatek. Pomagamy na starcie rodzinom zastępczym, finansując niezbędne zakupy tym dzieciom, które trzeba wyposażyć pilnie do normalnego funkcjonowania.

Z jakie wsparcia mogą skorzystać?  zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecka : ubrania, wyposażenie pokoju, kosmetyki, akcesoria dla niemowlaków, dzieci, zabawki.

Kto może skorzystać ? 
program skierowany jest do rodzin zastępczych niezawodowych lub spokrewnionych, które przyjęły w ciągu ostatniego miesiąca dziecko 

W jaki sposób mogę zgłosić co jest mi potrzebne?
prosimy o wysłanie takiej listy na maila podanego w formularzu,

To program kształtujący wytrwałość dzieci w dążeniu do celu. Dziecko, które osiąga wyznaczony przez siebie samego cel, wzrasta w poczuciu, że jest sprawcze i ma wpływ na kształtowanie swojego życia. Nabiera wartości w swoich oczach, dzięki czemu w życiu dorosłym będzie mu łatwiej sięgać po trudniejsze wyzwania.

Dzieci biorące udział w programie będą wyznaczać sobie krótkoterminowe cele w dziedzinach, w których chcą uzyskać poprawę. Cele mogą dotyczyć uzyskania lepszych ocen w danym przedmiocie, lub rozwinięcie się w hobby (np. w muzykowaniu, czy w sporcie).

Chcemy, aby dzieci czerpiąc motywację z uzyskiwania coraz lepszych wyników, rozwijania swoich pasji czy zainteresowań  budowały pewność siebie oraz mogły rozwijać się w dziedzinach, które je interesują.

Kto może skorzystać ? 
z programu mogą skorzystać wszystkie dzieci przebywające w rodzinach zastępczych niezawodowych, spokrewnionych i zawodowych

Czy będę musiał spełnić jakieś warunki  aby uzyskać takie wsparcie ?
będziemy Cię prosić o przesłanie zdjęć z zajęć, potwierdzenia uczestnictwa dziecka w zajęciach, a po ich zakończeniu informacji czy cel który sobie postawił udało się mu osiągnąć i czy podobały się mu zajęcia, które wybrał.

Większość dzieci trafiających do rodzin zastępczych to dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi i traumami emocjonalnymi. Wpływa to na ich rozwój oraz zachowanie, stawiając przed rodzicami zastępczymi spore wyzwania wychowawcze. Ten rodzaj wsparcia jest fundamentalny, jeśli chodzi o pomoc w rozwoju dzieci i wyrównaniu deficytów powstałych na skutek traumatycznej sytuacji rodzinnej. Organizując wsparcie specjalistów pragniemy wesprzeć  wasz trud w  prawidłowym rozwoju dziecka.

Kto może skorzystać ?
program skierowany jest do rodzin zastępczych niezawodowych lub spokrewnionych.

Z jakie wsparcia mogą skorzystać?

wsparcie na terapie, diagnostykę, wizyty lekarskie.

Zostaniesz również poproszony o udokumentowanie obecności na terapii, udokumentowanie wizyt lekarskich.

PROGRAM “WYJAZDÓW WAKACYJNYCH”

Wspierający  rodziny zastępcze w możliwości wyjazdów i odpoczynku wakacyjnego w gronie chrześcijan – finansujemy pobyt rodzin na rekolekcjach i obozach organizowanych przez zaprzyjaźnione z nimi wspólnoty i kościoły. . Program wspiera także uczestnictwo rodzin w letnich obozach terapeutycznych

PROGRAM “NA WYJŚCIE"​

Wspomagający usamodzielnić pełnoletniego młodego dorosłego, opuszczającaego rodzinę zastępczą. Dużym wsparciem jest organizacja nie tylko pomocy finansowej (na wyposażenie pierwszego mieszkania czy wynajmowanego pokoju), ale przede wszystkim przestrzeni umożliwiającej podjęcie pracy zarobkowej, np. staż w firmie.

Chcemy towarzyszyć i wspomagać młodych ludzi w dostępie do kursów przedsiębiorczości, zarządzania, czy różnego rodzaju konsultacji, dzięki którym dowiedzą się, co efektywnie mogą robić w swoim życiu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw do siebie kontakt!

W formularzu kontaktowym podaj:
imię, nazwisko, mail, telefon

  Jeśli wolisz bezpośredni kontakt

  zadzwoń lub

  napisz do nas

  telefon:

  zapraszamy również do kontaktu telefonicznego


  573 533 128

  mail :

  jeśli masz do nas pytanie zapraszamy do kontaktu:


  info@niezastapieni.org