info@niezastapieni.org

Wsparcie finansowe i rzeczowe

Poznaj 5 programów wsparcia Niezastąpionych

PROGRAM “NA WEJŚCIE"

Zdarza się, że dzieci trafiają do rodzin zastępczych jedynie z tym, co mają na sobie. Czasem jest to jedynie to co mają przy sobie. Zakup ubrań, butów, książek i zeszytów, ręczników, pościeli i przystosowanie pokoju – to duży jednorazowy wydatek. Pomagamy na starcie rodzinom zastępczym, finansując niezbędne zakupy tym dzieciom, które trzeba wyposażyć pilnie do normalnego funkcjonowania.

z jakie wsparcia mogą skorzystać:  – zakup najpotrzebniejszych rzeczy : ubrania, wyposażenie pokoju, kosmetyki, akcesoria dla niemowlaków, dzieci, zabawki

To program kształtujący wytrwałość dzieci w dążeniu do celu. Dziecko, które osiąga wyznaczony przez siebie samego cel, wzrasta w poczuciu, że jest sprawcze i ma wpływ na kształtowanie swojego życia. Nabiera wartości w swoich oczach, dzięki czemu w życiu dorosłym będzie mu łatwiej sięgać po trudniejsze wyzwania.

Dzieci biorące udział w programie będą wyznaczać sobie krótkoterminowe cele w dziedzinach, w których chcą uzyskać poprawę. Cele mogą dotyczyć uzyskania lepszych ocen w danym przedmiocie, lub rozwinięcie się w hobby (np. w muzykowaniu, czy w sporcie). Za osiągniecie celu, dzieci będą dostawać nagrodę finansową, np. w postacie sfinansowania kolejnych zajęć lub możliwości powiększenia kieszonkowego.

Chcemy, aby dzieci czerpiąc motywację z uzyskiwania nagrody, za osiągnięcie swoich celów, rozwijały wytrwałość, budowały pewność siebie oraz mogły rozwijać się w dziedzinach, które je interesują.

Większość dzieci trafiających do rodzin zastępczych to dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi i traumami emocjonalnymi. Wpływa to na ich rozwój oraz zachowanie, stawiając przed rodzicami zastępczymi spore wyzwania wychowawcze. Ten rodzaj wsparcia jest fundamentalny, jeśli chodzi o pomoc w rozwoju dzieci i wyrównaniu deficytów powstałych na skutek traumatycznej sytuacji rodzinnej. Chcemy też w szerokim zakresie wesprzeć zajęcia wyrównawcze dla dzieci, które potrzebują pomocy w nauce. Organizując wsparcie specjalistów pragniemy wesprzeć  wasz trud w  prawidłowym rozwoju dziecka. 

dokumentowanie obecności na terapii, udokumentowanie wizyt lekarskich

PROGRAM “WYJAZDÓW WAKACYJNYCH”

Wspierający rodziny zastępcze w możliwości wyjazdów i odpoczynku wakacyjnego w gronie chrześcijan – finansujemy pobyt rodzin na rekolekcjach i obozach organizowanych przez zaprzyjaźnione z nimi wspólnoty i kościoły. . Program wspiera także uczestnictwo rodzin w letnich obozach terapeutycznych.

PROGRAM “NA WYJŚCIE"​

Wspomagający usamodzielnić pełnoletniego młodego dorosłego, opuszczającaego rodzinę zastępczą. Dużym wsparciem jest organizacja nie tylko pomocy finansowej (na wyposażenie pierwszego mieszkania czy wynajmowanego pokoju), ale przede wszystkim przestrzeni umożliwiającej podjęcie pracy zarobkowej, np. staż w firmie.

Chcemy towarzyszyć i wspomagać młodych ludzi w dostępie do kursów przedsiębiorczości, zarządzania, czy różnego rodzaju konsultacji, dzięki którym dowiedzą się, co efektywnie mogą robić w swoim życiu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw do siebie kontakt!

W formularzu kontaktowym podaj:
imię, nazwisko, mail, telefon

  Jeśli wolisz bezpośredni kontakt

  zadzwoń lub

  napisz do nas

  telefon:

  zapraszamy również do kontaktu telefonicznego


  573 533 128

  mail :

  jeśli masz do nas pytanie zapraszamy do kontaktu:


  info@niezastapieni.org