info@niezastapieni.org

“Niezastąpieni” we Wspólnocie Rodzin Zastępczych, Adopcyjnych i Pomocowych z Olsztyna

W dniu wczorajszym ( 17 marca) w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Wojciech Męczennika w Olsztynie, odbyła się Maszę świętą pod przewodnictwem bp Janusza Ostrowskiego. Eucharystia była podsumowaniem pierwszego roku działalności Wspólnoty Modlitewnej Rodzin Zastępczych, Adopcyjnych i Pomocowych, której opiekunem jest ks. Jacek Zieliński. Misją wspólnoty jest przede wszystkim modlitwa i formacja rodzin.

Ksiądz Biskup rozpoczął Msze świętą słowami „I kto jedno takie dziecko przyjmuje w moje imię, Mnie przyjmuje” –  modląc się i dziękując za rodziny otwierające swoja serca na dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych.

Na zakończenie Mszy św. zostały wręczone podziękowania abp. Józefa Górzyńskiego dla małżeństw, które stały się rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi.

We Mszy św. uczestniczyli  przedstawiciele projektu „Niezastąpieni Rodziny Zastępcze”, który kierujemy do osób pragnących zostać rodziną zastępczą, chcących otworzyć swój dom na dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.